42% pro genderově vyrovnanější vedení firem

ZPĚT

Praha, 27. září 2012 – Server OnlinePráce se v srpnu zeptal svých návštěvníků, jak nahlíží na nastavení pevného poměru mezi muži a ženami ve vedení firem. Anketa dopadla překvapivě poměrně vyrovnaně. Zatímco pro 42% respondentů to představuje užitečnou a průlomovou věc, 32% má zcela opačný názor. Na anketní otázky odpovědělo 1623 respondentů.

Výsledky srpnové ankety serveru OnlinePráce týkající se názoru na nastavení pevného poměru mezi muži a ženami ve vedení firem dopadly poměrně vyrovnaně. Celých 42 procent respondentů vnímá zavedení této povinnosti za užitečnou a průlomovou věc, protože v současné době jsou schopnosti žen silně podhodnocené. 26 procent respondentů považuje toto nařízení za zbytečné a pro 32 procent respondentů představuje nebezpečný a nepřípustný diktát.

Genderově vyrovnané pracovní kolektivy jsou častým předmětem debat. Průkopníkem je tradičně Skandinávie. „Průzkumy z posledních dob ukazují, že ženy ve vedení firem zvyšují hodnotu značky. I tak budí i jen náznak nařízení ambivalentní reakce. Jedni tvrdí, že manažera mají předurčovat jeho schopnosti, jsou však známy i případy, kdy byl upřednostněn méně kvalifikovaný mužský kandidát před více kvalifikovanou kandidátkou. Je vidět, že diskuze na tohle téma je rozhodně na pořadu dne“, říká k dané problematice Lea Kozáková ze zákaznického servisu pracovního portálu OnlinePráce.

*****

Pracovní portál OnlinePráce vznikl v roce 2006 a slouží jako inzertní server pro vyhledávání zaměstnanců ze všech regionů celé České republiky v různých oborech. Vedle toho firmám poskytuje ucelené služby v oblasti HR marketingu a uchazečům o práci nabízí komplexní poradenství při hledání práce. Jako první na českém trhu spustil v prosinci roku 2009 novou službu – online testování kandidátů, které umožní firmám hledajícím nové zaměstnance rychlejší a přesnější orientaci při výběru vhodných kandidátů. Více informací o portálu OnlinePráce najdete na www.onlineprace.cz, přímo o OnlineTestu kompetencí pak na www.onlinetestovani.cz.