Jen 33% procent lidí na letní dovolené úplně pouští práci z hlavy

ZPĚT

Praha, 6. srpna 2012 – Jen 33% respondentů na letní dovolené pouští práci úplně z hlavy. Alespoň to vyplývá z letní ankety serveru OnlinePráce. Na otázku, zda a jak moc se v průběhu dovolené dokážete odpoutat od práce, zareagovalo 1137 návštěvníků.

Ačkoliv by měla být dovolená časem odpočinku a zregenerování se, realita je podstatně jiná. Pouze třetina respondentů říká, že se od práce odstřihne úplně. Dalších 40% pak přiznává, že jsou ve spojení, i když neradi, a vyrušeni mohou být jen v urgentních případech. 16% si naopak během volna chce udržet přehled, co se ve firmě děje. A zbylých 11% má tímto delší dovolenou dokonce podmíněnou.

„S příchodem letních měsíců se otázka na dovolenou a schopnost odreagovat se od práce nabízí zcela logicky. Je známo, že odpočinek je pro efektivní práci nezbytný, naopak neschopnost odstřihnout se od povinností i ve chvílích určeným relaxování může vést k poruchám soustředění, motivace, výkonu a v extrémních případech i syndromu vyhoření. Výsledky jsou jistě zajímavé i pro zaměstnavatele, kteří by měli sami posoudit, zda by i pro ně nebylo výhodnější dopřát svým zaměstnancům skutečný, ničím nerušený odpočinek,“ shrnuje výsledky ankety Lea Kozáková ze zákaznického servisu pracovního portálu OnlinePráce.

*****

Pracovní portál OnlinePráce vznikl v roce 2006 a slouží jako inzertní server pro vyhledávání zaměstnanců ze všech regionů celé České republiky v různých oborech. Vedle toho firmám poskytuje ucelené služby v oblasti HR marketingu a uchazečům o práci nabízí komplexní poradenství při hledání práce. Jako první na českém trhu spustil v prosinci roku 2009 novou službu – online testování kandidátů, které umožní firmám hledajícím nové zaměstnance rychlejší a přesnější orientaci při výběru vhodných kandidátů. Více informací o portálu OnlinePráce najdete na www.onlineprace.cz, přímo o OnlineTestu kompetencí pak na www.onlinetestovani.cz.