Stěhování za prací? Téměř vyrovnané ANO/NE

ZPĚT

Praha, 29. listopadu 2012 – Stěhování za prací není v České republice stále ještě velmi obvyklé. Nicméně se ukazuje, že jsou lidé ochotni o této změně alespoň uvažovat, což potvrzují i výsledky říjnové ankety serveru OnlinePráce, které se zúčastnilo 2479 respondentů – 51% z nich odpovědělo, že by se za prací stěhovalo, 22% stěhování kategoricky odmítá a 27% o něm zatím neuvažovalo.

V některých zemích je stěhování za novou prací samozřejmostí, někde se lidem naopak příliš nechce. Česká republika dlouhodobě patří spíše k té druhé skupině. V průzkumu serveru OnlinePráce odpovědělo 11% dotázaných, že je ochotno se v každém případě za prací stěhovat, 40% by pak ke stěhování svolilo, pokud by šlo o zajímavou pracovní příležitost. Naopak 22% respondentů by se kvůli práci nikdy nepřestěhovalo a 27% o tom zatím vůbec neuvažovalo. “Stěhování za prací je velmi důležitým rozhodnutím, které v mnoha případech ovlivní nejen samotného jednotlivce, ale i celou jeho rodinu. V Čechách jsme stále z minulosti zvyklí zapouštět kořeny hodně hluboko a z toho je i patrná nevole lidí se za prací stěhovat. Velmi často ale dokáže stěhování rozhodnout lákavá finanční nabídka“, shrnuje situaci Lea Kozáková ze zákaznického servisu pracovního portálu OnlinePráce.

*****
Pracovní portál OnlinePráce vznikl v roce 2006 a slouží jako inzertní server pro vyhledávání zaměstnanců ze všech regionů celé České republiky v různých oborech. Vedle toho firmám poskytuje ucelené služby v oblasti HR marketingu a uchazečům o práci nabízí komplexní poradenství při hledání práce. Jako první na českém trhu spustil v prosinci roku 2009 novou službu – online testování kandidátů, které umožní firmám hledajícím nové zaměstnance rychlejší a přesnější orientaci při výběru vhodných kandidátů. Více informací o portálu OnlinePráce najdete na www.onlineprace.cz, přímo o OnlineTestu kompetencí pak na www.onlinetestovani.cz.